Новини законодавства Досвід 2002

Кабмін визначив, як обстежити побудовані будівлі

Кабінет міністрів України прийняв постанову “Про затвердження Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва”, розроблений Мінрегіоном. “Цей порядок встановлює єдині механізми проведення обстеження та паспортизації об’єктів будівництва, які вже експлуатуються. Сьогодні в Україні є безліч об’єктів, які експлуатуються понад 50 років без комплексного обстеження їх технічного стану, і це є однією з причин неодноразових аварійних випадків. З метою запобігання таких ситуацій, для забезпечення надійності та безпеки об’єктів будівництва завдяки їх обстеження міністерством було розроблено відповідну постанову”, – сказав заступник міністра з питань будівництва Лев Парцхаладзе.

За словами заступника міністра, процедура обстеження зазвичай не є обов’язковою, але у відповідності з Законом України “Про регулювання містобудівної діяльності” власники будинків зобов’язані забезпечувати безпеку експлуатації об’єкта та попереджати можливі аварійні ситуації.

Обстеження має на меті виявлення відхилень стану будівель від вимог технічного регламенту та вжиття заходів щодо його поліпшення.

Процедура обстеження передбачає оцінку відповідності основним вимогам до будівель і споруд, визначених технічним регламентом, та прийняття обгрунтованих заходів до забезпечення надійності та безпеки при експлуатації протягом всього періоду їх існування.

Проведення обстеження об’єкта здійснюється експертами, які пройшли професійну атестацію та отримали кваліфікаційний сертифікат згідно зі статтею 17 Закону України “Про архітектурну діяльність”.