Загартоване скло

Загартоване скло

Загартоване скло — це скло, у якого шляхом хімічної або термічної обробки підвищується міцність до ударів і перепадів температури, у порівнянні зі звичайним склом. При руйнуванні таке скло розпадається на дрібні безпечні осколки. У будівництві безпечне загартоване скло стали застосовувати відносно недавно. Ще на початку 70-х рр. минулого століття воно було порівняно новим матеріалом в будівельній промисловості і застосовувалось для виготовлення дверей, огорож, тобто в тих місцях, де відзначалася підвищена ступінь ризику розбивання при аварії.

Область застосування безпечного загартованого скла безперервно розширюється і охоплює не тільки будівельну індустрію, але і виробництво побутової техніки, меблів і т. д.

Загартоване скло виготовляють з прозорого, кольорового, солнцеотражающего або візерункового скла. Існує два способи зміцнення скла: хімічна і термічна загартування. При хімічній загартуванню поверхню скла зміцнюється в результаті заміщення іонів на поверхні скла за допомогою різних солей. Скло попередньо нагрівають і опускають в соляну ванну на певний час для досягнення необхідної механічної міцності. Цим методом можна гартувати і дуже тонкі скла. Даний метод технологічно складний, до того ж він є шкідливим виробництвом і тому не знайшов широкого застосування.

Найбільш поширеним є термічний метод загартовування скла. Спочатку слід обробити кромку скла, інакше воно може розбитися при загартуванню. На першому етапі загартовування скло нагрівають до температури 600-7200С в залежності від його товщини і структурних особливостей. Залишаючись у твердому стані, скло абсорбує теплову енергію нагрівачів допомогою тепловипромінювання і теплопередачі. Тепло поширюється лінійно, результатом є тільки зміна відстані між молекулами. Це лінійне розширення оборотно і не генерує постійні напруги в склі. Подальше нагрівання призводить скло в «перехідний» стан, за яким настає рідке. Секунди, протягом яких скло знаходиться в перехідній стадії, особливо сильно впливають на якість кінцевого продукту. На другій стадії загартовування скло піддають різкому охолодженню. Коли матеріал переходить із пластичного стану в твердий, виникає зміна щільності між поверхневим і середнім шаром. Швидко охолоджувана поверхню скла стає твердою, між молекулами виникає жорстка структура. У розігрітому пластичному стані структурні зміни відбуваються до тих пір, поки скло повністю не перейде у твердий стан. Напруги стиснення виникають, коли температура падає з 640 до 4700С. Утворюються напруги стиснення збільшують механічну міцність і стійкість скла до зміни температури. В результаті загартоване скло стає значно міцнішим, збільшується його стійкість до перепаду температур, а при примусовому руйнуванні загартоване скло розпадається на безліч найдрібніших частинок.

Описане двоетапний термічний вплив призводить до того, що для загартованого скла: значно (у 5-10 разів) зростає міцність на удар, в 2-3 рази міцність на вигин, у 3-4 рази термостійкість скла (з 40 до 1800С). Випробування на удар м’яким тілом витримує загартоване скло товщиною 4 мм. При перевищенні межі міцності все скло розпадається на дрібні осколки (розміри осколків від 1 до 10 мм), які випадають з рами. Утворені уламки мають негостри края. Тому загартоване скло у разі примусового руйнування безпечно для людини.

Загартоване скло володіє найвищим коефіцієнтом пропускання світла серед варіантів скління, безпечного при експлуатації, і високим рівнем стійкості до вібраційних впливів. Крім загартованого скла існує поняття — термічно зміцнене скло. Воно застосовується в основному в будівництві, відрізняється від загартованого технологічним процесом виготовлення і своїми властивостями. Термічно зміцнене скло охолоджується меншим потоком повітря і повільніше, ніж загартоване, до того ж воно менш міцно. Таке скло часто застосовують у склінні фасадів, так як при правильній конструкції закріплення воно не може випасти з рами.

При виборі скла для зовнішнього скління будівель дуже часто використовують наступні види скла: тоноване скло, скло, забарвлене з одного боку спеціальними фарбами, які адсорбують сонячну енергію. Таке скло може нагріватися до температури 1000С. Це особливо важливо при використанні тонованих або забарвлених стекол в склінні простінків, заповненні перекриттів, при використанні панелей позаду одиночного декоративного засклення, а також у склопакетах, у складі яких є низько емісійні скла.

чизхзазначених випадках незагартоване скло може тріснути з-за так званого температурного «шоку». При використанні тонованих відображаючих стекол типу Stopsol supersilver і Stopsol Classik необхідно враховувати наступне: якщо скло встановлюють відбиваючим покриттям всередину склопакета (приміщення), то це скло необхідно гартувати або термічно зміцнювати. Інакше може відбутися руйнування скла внаслідок того, що сонячне тепло, пройшовши через скло і назад, адсорбується в масі і нагріє його до високих температур.

В декоративних цілях можна гартувати пофарбовані спеціальними фарбами скла, а також скла, піддані піскоструминній обробці. В якості фарб використовуються особливі запекаемые фарби. Загартоване скло виробляють і обробляють на заводі, а на будівництві в готовому вигляді тільки встановлюють. На закінчення слід зазначити, що загартоване скло в будівництві в даний час є найбільш безпечним матеріалом, що відповідає найвищим міжнародним стандартам.

Читайте також: SMART GLASS — СКЛО ЯКЕ МІНЯЄ ПРОЗОРІСТЬ

 

ТОВ «ДОСВІД 2002» у 2012р. збудувало та ввело в експлуатацію власний виробничий комплекс з виготовлення металоконструкцій будівельного спрямування потужністю до 600тн/міс.

Технологія виробництва дозволяє виготовляти масивні металоконструкції з любим типом з’єднань вагою до 10тн та висотою зварних балок до 1500мм: колона-балка, колона-ферма, рамні конструкції; конструкції з фланцевими з’єднаннями під високоміцні болти, різного роду вторинні металоконструкції (в тому числі анкерні блоки з різьбою на шпильках до М48 та ін.) для одноповерхових та багатоповерхових каркасів цивільних та промислових будівель і споруд.

Виробничий комплекс повністю забезпечений сучасним технологічним обладнанням, яке дозволяє випускати потрібні обсяги металоконструкцій, в т.ч.: багатофакельна машина кисневого різання з ЧПУ, дробоструминна машина очищення поверхонь; збиральна лінія зі станком правки грибовидності; торцефрезерний верстат; гільйотини, радіальні свердлильні верстати, листо- та трубозгинальні верстати, лінії автоматичного зварювання під шаром флюсу, напівавтомати зварювальні, фарбувальні станції безповітряного розпилення, камера порошкового фарбування та ін. Окрім цього, з метою перевірки якості виготовлення збиральних одиниць складних конструкцій (силоси, резервуари), у виробничому комплексі наявний майданчик для проведення контрольного збирання.

Будівельна компанія «Досвід 2002» пропонує будівельні послуги зі зведення промислових комплексів, торгових центрів, ангарів, логістичних центрів, заводів, огороджувальних конструкцій, складів та інших швидкомонтованих будинків.