Илон Маск

Ілон Маск планує збудувати найпотужнішу в світі батарею

Мільярдер-підприємець Ілон Маск побудує в Південній Австралії найбільшу в світі акумуляторну батарею. Примітно, що він обіцяє зробити це за 100 днів – або встановити її безкоштовно передає УНН з посиланням на Популярна Механіка

Інженери компанії Tesla, що належить І.Маску, будуть співпрацювати з фахівцями французької енергетичної групи Neoen. Разом вони побудують величезну літій-іонну батарею потужністю 100 мегават, обсяг якої буде в три рази перевищувати обсяг найбільшого акумулятора в світі.

Як упевнений сам Ілон Маск, його співробітники впораються з завданням за 100 днів. Однак проект досить ризиковий, так як до нього ніхто не намагався розвивати технології в три рази швидше.

Підприємець розповів, що в разі невиконання обіцянки його компанія встановить акумулятор безкоштовно – І.Маску це обійдеться в 50 мільйонів доларів. Деталі проекту поки не розкриваються, проте відомо, що нова батарея стане ключовою частиною енергетичного плану Південної Австралії, який уряд розробив після масштабного відключення електроенергії в минулому році. Акумулятор побудують і встановлять близько Джеймстауну, а потім з’єднають з існуючої вітрової фермою Хорнсдейла. 100-денний відлік почнеться відразу після того, як австралійський оператор енергетичного ринку схвалить проект. Обидві сторони очікують, що будівництво почнеться вже цього літа.

Нагадаємо, засновник компанії Tesla Motors і SpaceX Ілон Маск повідомив, що планує перевести свою продукцію на енергію сонця, тобто відмовиться від електробатарей.