Дороги і під’їзні шляхи

Дороги і під'їзні шляхиСьогодні асфальтне покриття широко застосовується не тільки в Україніі, але і у всьому світі, так як відрізняється вигідним поєднанням економічності і якості експлуатації. Але асфальтування, хоча і є багаторівневим процесом, все ж відноситься лише до одного з етапів загального комплексу робіт, яким є будівництво доріг.

Незважаючи на уявну простоту, покриття являє собою досить складну і багатошарову інженерну споруду. При цьому завдання, яке має виконувати полотно, полягає не тільки в забезпеченні хорошого зчеплення і опору ковзання для транспортних засобів, але й у перерозподілі навантаження від автомобіля на грунт.

Для того, щоб створити нове дорожнє покриття, як на незайманій земельній ділянці, так і на місці, де вже є старе полотно, весь комплекс робіт повинен складатися з наступних етапів:

Первинна підготовка ділянки – перед затвердженням рішення про створення дороги, на ділянці проводяться інженерні вишукування, які повинні виявити особливості ґрунтової грунту, її взаємодії з новим полотном, а також технічні способи усунення несприятливих явищ. Якщо ж ділянка з якихось причин не придатний, укладання дорожнього полотна повинна бути проведена в іншому місці.

Складання проектної документації – якщо обрана ділянка є придатною для проведення будівельних робіт, із замовником узгоджуються всі деталі, щодо того, якими повинні бути майбутні автомобільні дороги. Після цього інженерами складається попередній проект, в якому необхідно врахувати такі показники, як склад транспортного потоку і його інтенсивність, ширина і товщина полотна, що використовуються для будівництва матеріали і техніка. Потім буде створений фінансовий кошторис і графік робіт. Після затвердження замовником та внесення поправок, складається основний проект і проводиться його погодження з органами місцевої архітектури.

Підготовчі роботи – даний процес здійснюється постійно, протягом всього будівництва. Так, по завершенню дій на одній ділянці, починається підготовка до робіт на наступному. Весь процес також розбитий на кілька етапів, серед яких заготівля необхідних матеріалів та техніки, а також місць їх зберігання, транспортування необхідних коштів на місце, де проводиться будівництво доріг. Після цього здійснюються монтажні роботи по забезпеченню геодезичної основи, розчищення ділянки, демонтаж полотна, якщо таке є, створення дорожньої подушки, водовідведення, винесення інженерних мереж, влаштування тимчасових доріг і під’їздів, резервів і кар’єрів.

Створення дорожньої підстави – після того, як ґрунтова поверхня підготовлена для проведення робіт, кладеться шар піску. Він необхідний для забезпечення стійкості майбутнього покриття, так як даний матеріал відрізняється найменшими показниками зрушень в разі намокання. Потім здійснюється влаштування щебеневої основи, від якої безпосередньо залежить якість експлуатаційних особливостей дороги. Адже роздроблений на дрібні шматки камінь забезпечує необхідний рівень міцності. В залежності від складу транспортного потоку і його інтенсивністю, індивідуально підбирається товщина і кількість шарів основи, а також розмір щебеню. Так само паралельно проводиться пошарова утрамбовка вищевказаних матеріалів, спеціальною технікою для досягнення достатніх показників ущільнення шарів.

Укладання асфальту – і тільки після всіх перерахованих вище заходів, завершальним етапом буде асфальтування, також є складним і відповідальним процесом. Сьогодні більшість автомобільних полотен виготовляються з асфальтобетону, який представляє собою спеціальну суміш з бітуму і наповнювача. Після процесу укладання, може проводитися перевірка якості і довговічності покриття, шляхом виїмки зразка полотна.

Будівництво під’їзних шляхів

Під’їзні дороги необхідні при будівництві об’єктів у важкодоступній місцевості або необжитом районі. Хороша під’їзна дорога забезпечує швидкість і зручність будівельного процесу, оскільки навіть для розробки котловану необхідно спочатку доставити до місця будівництва спеціальну техніку. Тому будівництво під’їзних доріг – перше серед  підготовчих робіт, що здійснюються на будівельному майданчику.

Якою буде схема під’їзних шляхів, визначає «План організації будівництва». Найчастіше покриття під’їзної дороги буває універсальним, оскільки розраховане на використання дороги в будь-який час року. Традиційним є асфальтове покриття, але нерідко застосовують бетонне покриття, ущільнений грунт, щебінь гранітний, пісок і так далі.

При влаштуванні профілю під’їзної дороги враховується рельєф місцевості, по якій дорога буде проходити. Забезпечується дренаж і стік вод з обох сторін або до однієї стороні дороги. Такі заходи необхідні, оскільки дорожнє покриття має прослужити покладений термін, як правило – до закінчення будівельних робіт на ділянці. Місцевості зі складним рельєфом вимагають особливої уваги, зазвичай в таких місцях не обходиться без підсипки, укладання ступенів, якщо є скати або високі місця. Будівництво під’їзних доріг починається з пристрою полотна, зрізання рослинного грунту, підсипання з відсіву йди щебеню, далі вибирається тип покриття, облаштовується дренаж. Підставою під’їзної дороги зазвичай служить подушка з суміші піску, щебеню або гравію, але в складних умовах доцільно застосовувати бетонну основу. Покриття може бути і асфальтовим та бетонним, і грунтовим. Нерідко для будівництва таких доріг тимчасового типу застосовують готові плити з бетону (залізобетону).

Компанія “ДОСВІД 2002” здійснює  будівництво доріг та під’їзних шляхів як підрядник. Ми володіємо необхідною матеріально-технічною базою і штатом інженерів, а також інших фахівців, що мають необхідні навички і знання для забезпечення якісного виконання всіх робочих процесів. Ми гарантуємо замовнику відповідність робіт установленим вимогам, пмаємо в наявності все необхідні документи.  Вартість дорожних робіт обчислюється індивідуально, залежно від конкретного проекту.

 

Новини по темі:

КАПИТАЛЬНЫЙ РЕМОНТ ОДНОЙ ИЗ КИЕВСКИХ УЛИЦ ПЛАНИРУЮТ ЗАВЕРШИТЬ ЧЕРЕЗ ПОЛТОРА ГОДА

РОБОТ ДЛЯ СТРОИТЕЛЬСТВА ДОРОГ

РЕМОНТ ДОРОГИ ОДЕССА-РЕНИ ОБОЙДЕТСЯ В ПОЛМИЛЛИАРДА ГРИВЕН

В УКРАИНЕ НАЧНУТ СТРОИТЕЛЬСТВО ДВУХ БЕТОННЫХ ДОРОГ

КОГДА В УКРАИНЕ НАЧНУТ СТРОИТЕЛЬСТВО ПЛАТНЫХ ДОРОГ

Позвонить!
TOP сайтов StroimDom.com.ua UkrDom - всеукраинский портал Каталог ссылок. BAU.ua ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины
Besucherzahler
счетчик для сайта