Розрахунок і проектування будівельних конструкцій

РОЗРАХУНОК І ПРОЕКТУВАННЯ БУДІВЕЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙКомпанія “ДОСВІД 2002” виробляє розрахунок і проектування всіх видів будівельних конструкцій.

Розрахунок і проектування всіх видів будівельних конструкцій– одна з ключових завдань при будівництві та реконструкції будівель і споруд. Саме від правильного складання проекту залежить, наскільки майбутня споруда буде стійким і довговічним, а також буде воно піддаватися аварійних ситуацій.

ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБЕН РОЗРАХУНОК БУДІВЕЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ?

Головне завдання розрахунку – визначення тиску, яке виникає в конструкційних елементах при їх впливу навантажень, а також підбір перерізів (установка необхідних розмірів поперечних перерізів елемента, потрібної кількості арматури та інших параметрів – складових робочий креслення конструкції).

Розрахунками піддаються і складові допоміжних конструкцій, які використовуються у процесі будівельних робіт (підмостків, майданчиків). Розрахунок будівельних конструкцій споруд проводиться також, якщо потрібно внести корективи у вже існуючий проект споруди. Це може бути, наприклад, надбудови додаткових поверхів, або істотна зміна навантаження на існуючі перекриття.

РОЗРАХУНОК БУДІВЕЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ

Стійкість будівельних конструкцій розраховується з міркувань безпеки і надійності їх використання з навантаженнями при найекономічніших розмірах перерізу. Всі допустимі розрахунки і норми регламентуються законодавчо при прописані в СП і СНіП.

Згідно наявним будівельним нормам, розрахунок конструкцій може відбуватися згідно з методом граничного стану. Граничним станом називається стан конструкцій, після досягнення якого вона припиняє відповідати висунутим до неї вимогам. Відповідно, мета будівельних розрахунків – недопущення досягнення конструкціями такого стану.

ВИДИ ГРАНИЧНИХ СТАНІВ

Існують два види граничних станів:

  • в умовах втрати несучої здатності, в такому випадку втрачають міцність конструкції або стійкість і стають непридатними у використанні
  • в умовах непридатності до звичайної експлуатації, в цьому випадку знижується довговічність, з’являються просадки, прогини або коливання, що знижують довговічність конструкції

РОЗРАХУНОК БУДІВЕЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ

Послуги з розрахунку будівельних конструкцій для першого виду граничного стану виконується для будь-якого виду конструкцій, а розрахунки згідно другої групи – лише для тих конструкцій, де дуже сильні деформації призводять до втрати якості експлуатації, коли міцність споруди ще не вичерпана.

Сюди, наприклад, можна віднести балки, що мають великий проліт при невеликих навантаженнях. Згідно з критерієм міцності, вони мають невелику висоту, однак тоді під навантаженням мають досить великий прогин. В такому випадку переріз балки визначається, виходячи з умови обмеження прогинів.

Розрахунки, які проводяться по граничним станам другого виду, зобов’язані забезпечувати обмеження прогинів, а також виключати появу тріщин в бетоні або ж обмежувати їх розкриття.

У разі виявлення граничного стану конструкції може бути складений проект підсилення конструкцій після проведення будівельної експертизи. Проведення комплексу інженерних вишукувань для будівництва дозволить вчасно виявити невідповідності нормам будівництва і виправити їх.

Навантаження, яким піддаються конструкції під час експлуатації, а також властивості міцності матеріалу виготовлення конструкції можуть мати відмінності від норм, встановлених значень.

TOP сайтов StroimDom.com.ua UkrDom - всеукраинский портал Каталог ссылок. BAU.ua ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины
Besucherzahler
счетчик для сайта