Зварник під флюсом

Зварювання під флюсом

Зварювання під флюсом (SAW)

При зварюванні під флюсом зварювальна дуга горить між виробом і торцем зварювального дроту. По мірі розплавлення дріт автоматично подається в зону зварювання. Дуга закрита шаром флюсу. Зварювальний дріт переміщається в напрямку зварювання за допомогою спеціального механізму (автоматичне зварювання) або вручну (напівавтоматичне зварювання).

Під впливом тепла дуги основний метал і флюс плавляться, причому флюс утворює навколо зони зварювання еластичну плівку, ізолюючу цю зону від доступу повітря. Краплі розплавляється дугою металу зварювальної дроту переносяться через дуговий проміжок в зварювальну ванну, де змішується з розплавленим основним металом. По мірі переміщення дуги вперед метал зварювальної ванни починає охолоджуватися, так як надходження тепла до нього зменшується. Потім він твердне, утворюючи шов. Розплавляючись, флюс перетворюється в рідкий шлак, який покриває поверхню металу і залишається рідким ще деякий час після того, як метал вже затвердів. Потім шлак твердне, утворюючи на поверхні шва жужільну кірку.

Схема зварювання під флюсом

 

 

Однієї з різновидів цього способу зварювання є зварювання по флюсу. При цьому використовується значно менша товщина шару флюсу, ніж при зварюванні під флюсом. Дуга горить в умовах вільного доступу повітря. Розплавляє метал дроту при переході через дуговий проміжок не має шлакової захисту. Метал зварювальної ванни і шов покриті тонким шаром шлаку. При зварюванні по флюсу метал значно гірше захищений від повітря, ніж у процесі зварювання під флюсом. Крім того, випромінювання дуги та інтенсивне виділення диму і пари надають шкідливу дію на обслуговуючий персонал. Цей спосіб зварювання використовується для зварювання алюмінію і його сплавів.
Обладнання для зварювання під флюсом: характеристики джерела живлення, тип струму

Промисловість випускає два типи апаратів для дугового зварювання під флюсом:

  1. З постійною швидкістю подачі електродного дроту, не залежною від напруги на дузі (засновані на принципі саморегулювання зварювальної дуги) – для зварювання дротом до 3 мм
  2. З автоматичним регулюванням напруги на дузі та залежною від нього швидкістю подачі електродного дроту (апарати з авторегулированием) – для зварювання дротом діаметром більше 3 мм

У зварювальних головках з постійною швидкістю подачі при зміні довжини дугового проміжку відновлення режиму відбувається за рахунок тимчасової зміни швидкості плавлення електрода внаслідок саморегулювання дуги. При збільшенні дугового проміжку (збільшення напруги на дузі) зменшується сила зварювального струму, що призводить до зменшення швидкості плавлення електрода. Зменшення довжини дуги викликає збільшення зварювального струму і швидкості плавлення. В цьому випадку використовують джерела живлення з жорсткою вольт-амперної характеристикою (див. статтю Вольт-амперна характеристика дуги).

У зварювальних головках з автоматичним регулятором напруги на дузі порушення довжини дугового проміжку викликає таку зміну швидкості подачі електродного дроту (впливаючи на електродвигун постійного струму), при якому відновлюється заданий напруга на дузі. При цьому використовують апарати з падаючою вольтамперной характеристикою.

Апарати цих двох типів відрізняються і налаштуванням на заданий режим основних параметрів: зварювального струму і напруги на дузі. На апаратах з постійною швидкістю подачі задане значення зварювального струму налаштовують підбором відповідного значення швидкості подачі електродного дроту. Напруга на дузі налаштовують змінюючи напругу холостого ходу зовнішньої характеристики джерела живлення.

На апаратах з авторегулированием напруга на дузі задається на пульті управління і автоматично підтримується постійною під час зварювання. Задане значення зварювального струму налаштовують зміною крутизни зовнішньої характеристики джерела живлення.

Налаштування інших параметрів режиму зварювання (швидкості зварювання, вильоту електрода, висоти шару флюсу та ін) аналогічна для апаратів обох типів і визначається конструктивними особливостями конкретного апарату.

Конструкція з’єднання для зварювання під флюсом

Форму оброблення кромок для механізованого зварювання під флюсом вибирають в залежності від товщини зварюваних виробів і відповідно до:

  • ГОСТ 8713-79 “Шви зварних з’єднань. Автоматична і напівавтоматична зварка під флюсом. Основні типи і конструктивні елементи”
  • ГОСТ 11533-75 “Автоматична і напівавтоматична зварка під флюсом. З’єднання зварні під гострими і тупими кутами”
  • ГОСТ 16098-70 “Шви зварних з’єднань з двошаровою корозійно-стійкої сталі”
  • ГОСТ 15164-78 “Зварні з’єднання і шви. Електрошлакове зварювання. Основні типи і конструктивні елементи”.

Область застосування зварювання під флюсом

Механізоване зварювання під флюсом є одним з основних способів зварювання плавленням. Якщо в перші роки освоєння зварювання під флюсом застосовували тільки при виготовленні зварних конструкцій з низьковуглецевих сталей, то зараз успішно зварюють низьколеговані, леговані та високолеговані сталі різних класів, сплави на нікелевій основі.

Освоєно зварювання під флюсом титану і його сплавів. Під флюсом зварюють мідь та її сплави, а також алюміній і алюмінієві сплави. Вироби, отримані зварюванням під флюсом, надійно працюють при високих температурах і в умовах глибокого холоду, в агресивних середовищах, у вакуумі та в умовах високих тисків.

Найбільш вигідно використовувати механізоване зварювання під флюсом при виробництві однотипних зварних конструкцій, що мають протяжні шви і зручних для утримання флюсу. Економічно доцільніше зварювати під флюсом метал товщиною від 1,5 – 2,0 до 60 мм. Недоцільно зварювати конструкції з короткими швами.

Технології зварювання під флюсом однією або кількома дротами

Існують різновиди зварювання під флюсом, коли в деяких випадках доцільно застосування двухдугового або многодуговой зварювання. При цьому дуги живляться від одного джерела або від окремого джерела для кожної дуги. При зварюванні здвоєним (розщепленим) електродом дуги, гарячі в загальну ванну, живляться від одного джерела. Це дещо підвищує продуктивність зварювання за рахунок підвищення кількості розплавленого електродного металу.

Електроди по відношенню до напрямку зварювання можуть бути розташовані послідовно або перпендикулярно. При послідовному розташуванні глибина проплавлення шва дещо збільшується, а при перпендикулярному зменшується. Другий варіант розташування електродів дозволяє виконувати зварювання при підвищених зазорах між кромками. Змінюючи відстань між електродами, можна регулювати форму і розміри шва. Зручно застосування цього способу при наплавочних роботах. Однак недоліком способу є деяка нестабільність горіння дуги.

При двухдугового зварюванні використовують два електрода (при многодуговой кілька). Дуги можуть горіти в загальну або роздільні зварювальні ванни (коли метал шва після першої дуги вже повністю закристаллизовался). При горінні дуги в роздільні зварювальні ванни обидва електроди зазвичай перпендикулярні площини виробу. Змінюючи відстань між дугами, можна регулювати термічний цикл зварювання, що важливо при зварюванні сталей, що загартовуються. Ця схема дозволяє вести зварювання на високих швидкостях, в той час як застосування підвищеного струму при однодуговой зварюванні призводить до несплавлениям – подрезам по краях шва. При двухдугового зварюванні друга дуга, палаюча в окрему ванну, електродом, нахиленим кутом вперед (кут α=45-60°), частково перетоплює шов, утворений першої дугою, і утворює розширений валик без підрізів. Для живлення дуг з метою зменшення магнітного дуття краще використовувати різнорідний струм (для однієї дуги – змінний, для іншого – постійний).

Позвонить!
TOP сайтов StroimDom.com.ua UkrDom - всеукраинский портал Каталог ссылок. BAU.ua ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины
Besucherzahler
счетчик для сайта