Вентиляційні пристрої системи димовидалення «SVS»

вентиляційні пристрої системи димовидалення «SVS»Починаючи з 2012р. ТОВ «ДОСВІД 2002» розробило технічну документацію (ТУ У 29.1- 32251657-001:2012) та налагодило випуск вентиляційних пристроїв (у подальшому – ВП) системи природного димо- та тепловидалення «SVS» з типовими розмірами 1000х2000мм та світлові лінії 3000х12000мм з клапаном димовидалення (початковий Сертифікат УкрСЕПРО №UA1.016.0208948-13 від 23.09.2013р., діючий Сертифікат УкрСЕПРО №UA1.016.0000385 -16 від 11.01.2016р. з терміном дії до 10.01.2021р.).

У 2014р. ТОВ «ДОСВІД 2002» отримало Ліцензію (Серія АЕ за №522769 від 13.10.2014р. з необмеженим терміном дії) «Державної служби України з надзвичайних ситуацій» на виконання робіт протипожежного призначення: монтажу дверей, вікон, люків, завіс (екранів), клапанів з нормованою межею вогнестійкості.

При розробці ВП системи «SVS» були взяті до уваги кращі конструктивні рішення зарубіжних фахівців, які були доопрацьовані конструкторами ТОВ «ДОСВІД 2002».

У результаті це дозволило отримати виріб, який не лише повністю відповідає діючим нормативам (ДСТУ EN 12101-2:2012 Системи димо- та тепловидалення), маючи гарні функціональні властивості, але й привабливий дизайн.

Основними типорозмірами ВП системи «SVS» є 1000х2000мм та світлова лінія розмірами 3000х12000мм з клапаном димовидалення. Світлові лінії можуть виготовлятися любої довжини, за бажанням Замовника.

У закритому стані ВП системи «SVS» забезпечує надійну теплоізоляцію, гідроізоляцію, захист від УФ-променів і зниження шуму до 18..22 ДБ.

Конструктивні особливості вентиляційних пристроїв системи природного димо- та тепловидалення «SVS»

вентиляційних пристроїв системи природного димо- та тепловидалення «SVS»ВП встановлюються окремо на покрівлі будівлі та призначені для використання, як компонент системи природного димо- та тепловидалення з приміщень у випадку пожежі, а також — для їх природного освітлення. Всі елементи конструкції ВП арочного типу виготовлені зі сталі, ґрунтованої цинковмісним грунтом та фарбованої в порошковій камері, алюмінієвих профілів та заповнення високоякісним сотовим полікарбонатом. ВП надійно спрацьовує при сніговому навантаженні більше 50 кг на м2. Живлення «SVS» здійснюється від мережі постійного струму 24В.

Середній термін служби ВП «SVS» складає 15 років. ВП оснащений електромеханічним приводом з термочутливим елементом. Привід може відкриватися: автоматично при збільшенні температури під пристроєм більше 70 градусів С; дистанційно, при спрацюванні системи пожежної сигналізації; в ручному режимі, з покрівлі чи з приміщення (за вимогою Замовника), за допомогою тросу. Силовим елементом відкривання клапану ВП служать дві газові пружини потужністю 700N (для «SVS» 01-200х 100/1,69) чи 900N (для «SVS» 02-12000х3000/1,2) Конструкція ВП виготовляється тільки з комплектуючих зі 100% вхідним контролем якості.

Герметичність конструкції вентиляційних пристроїв системи природного димо- та тепловидалення «SVS»

Контактні поверхні примикання сотового полікарбонату до металевого каркасу ВП не містять гумових або силіконових ущільнювачів (підвищена чутливість до несприятливих факторів навколишнього середовища), які могли б скоротити термін експлуатації ВП. Герметичність досягається завдяки пластичним властивостям полікарбонату в зоні контакту, а також спеціального натяжного верхнього сталевого профілю.

Отвори, що закриваються клапаном, обрамлені по периметру ущільнювачами з світло- озоно- морозостійкої гуми.

Основні технічні характеристики вентиляційних пристроїв

Основні технічні характеристики вентиляційних пристроїв

Теплоізолююча здатність поверхні

Необхідний приведений опір теплопередачі світлопроникного заповнення ВП визначають з умови енергозбереження по показнику градусо-діб опалювального періоду та умови запобігання утворення конденсату на внутрішній поверхні конструкції. Світлопроникне заповнення має хороші теплоізолюючі властивості. Сотова форма забезпечує відмінні ізоляційні характеристики при значно менших втратах тепла, ніж у одностінних матеріалів для скління. Стінки опорних каркасів ВП обов’язково утеплюються високоефективними теплоізоляційними матеріалами. ТОВ «Досвід 2002» використовує, як утеплювач, мінеральну вату товщиною не менше 100мм.

Надійна конструкція і компенсація температурної деформації

Міцна конструкція ВП (база ВП виконана зі стального листа товщиною 1мм, на відміну від інших виробників, які застосовують оцинкований лист товщиною 0,45-0,5мм) і клапану димовидалення забезпечує надійну роботу пристрою навіть у разі сильного вітру. ВП арочної конструкції надійно спрацьовує при розрахунковому вітровому чи сніговому навантаженні не менше 50 кг на м2. Світлопроникне заповнення у вузлах конструкції ВП має термокомпенсаційні зазори, завдяки чому при високих температурах навколишнього середовища не виникають проблеми з розширенням полікарбонатних листів. Коефіцієнт термічного розширення полікаронатного листа — 70,2*10-6 градусів С-1, тому врахування термокомпенсації має велике значення при виробництві ВП.

Панелі полікарбонату вільно переміщуються у термо-компенсаційних зазорах. Відсутність термозазору призводить до деформації полікарбонатних листів і порушенні герметизації, що скорочує термін експлуатації ВП. Світлопроникне арочне заповнення з полікарбонатних панелей має високу протиударну здатність в широкому діапазоні температур від -40 градусів С до +120 градусів С, витримуючи удар каменю діаметром 20-30 мм, що летить зі швидкістю 21-20 м/с. Полікарбонат не розбивається на осколки і має невелику вагу — 1,7-2,4 кг/м2.

Світлопроникна здатність

вентиляційних пристроїв системи природного димо- та тепловидалення «SVS»Світлопроникне заповнення сотового полікарбонату, залежно від товщини, пропускає до 82% видимої частини світлового спектру. У свою чергу матеріали бронзового і матового відтінків дозволяють реглювати пропускання сонячного світла і зменшувати перегрів повітря в будівлі і знебарвлення чутливих матеріалів. На сьогодні, в асортименті у виробників з’явилися панелі сотового полікарбонату зі спеціальним покриттям, яке має селективні властивості.

Монтаж ВП на покрівлі з ПВХ матеріалів (мембран)

Важливою особливістю, яка впливає на довговічну експлуатацію покрівлі, є гідроізоляція встановленого сталевого [-подібного каркасу ВП. Правильне виконання примикання покрівельної мембрани до ВП є завданням, яке вимагає певних навичок і досвіду. Кріплення ПВХ матеріалів вимагає механічної фіксації на сталевому каркасі. Якщо прорізи під ВП заздалегідь визначені, необхідно виконати напуски покрівельного матеріалу по отвору ВП в розмірі не менше 500 мм. Краї покрівельного матеріалу загортаються на [-подібний каркас ВП. Пайка примикань з ПВХ матеріалів здійснюється згідно з типовими вузлами примикань за допомогою професійного інструменту. Висоту опорних контурів (висоту каркаса) приймають з таким розрахунком, щоб ВП височів над покрівлею не менше ніж на 250 мм. Для полегшення встановлення ВП сторонніми організаціями та, з метою уникнення типових помилок в процесі роботи, ТОВ «Досвід 2002» розробило інструкції з монтажу ВП, які дозволяють зібрати пристрій якісно, швидко і у правильній послідовності.

TOP сайтов StroimDom.com.ua UkrDom - всеукраинский портал Каталог ссылок. BAU.ua ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины
Besucherzahler
счетчик для сайта